Microtube Racks
- (5)
- (8)
- (13)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (6)
- (1)
- (29)
- (1)
- (2)
- (140)
- (2)
- (3)
- (1)
- (9)
- (8)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (10)
- (1)
- (1)
- (15)
- (1)
- (14)
- (2)
- (9)
- (3)
- (2)
- (25)
- (13)
- (10)
- (1)
- (3)
- (1)
- (12)
- (29)
- (48)
- (1)
- (2)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (4)
- (5)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (10)
- (1)
- (1)
- (1)
- (33)
- (2)
- (17)
- (1)
- (1)
- (3)
- (3)
- (4)
- (1)
- (3)
- (2)
- (17)
- (1)
- (1)
- (23)
- (2)
- (10)
- (9)
- (4)
- (22)
- (1)
- (7)
- (3)
- (3)
- (1)
- (37)
- (24)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (11)
- (2)
- (63)
- (1)
- (1)
- (9)
- (2)
- (60)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (11)
- (10)
- (2)
- (14)
- (1)
- (1)
- (14)
- (8)
- (1)
- (1)
- (16)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (8)
- (2)
- (13)
- (1)
- (24)
- (1)
- (3)
- (2)
- (3)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (10)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (8)
- (24)
- (6)
- (1)
- (1)
- (40)
- (1)
- (1)
Filtered Search Results
USA Scientific Inc 20-place tiered rack, blue
Polypropylene 20-place tiered rack, blue, 8 3/8 in L x 3 1/2 in W x 2 in H, 2/pack.
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Waters Corp Tube Holder, 24-well, 1.5mL tubes
Tube Holder, 24-well, 1.5mL tubes
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Integra Biosciences Corp RACK FOR 1.5/2ML MICRO C TUBES
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
RACK FOR 1.5/2ML MICRO C TUBES ..
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Midwest Scientific ISOFREEZE PCR RACK 2/PK
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
IsoFreeze PCR Rack,Purple to Pink, Holds 96x0.2mL, 2/pk
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Sarstedt Inc ISOFREEZE MCT RACK
IsoFreeze MCT Rack ..
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
DIAAGO LLC 3P MATRIX 0.75ML CP400 ADAPTER
Matrix 0.75ml Adapter for Push Cap Capper CP400
Non-distribution item offered as a customer accommodation; additional freight charges may apply.
Learn More
Fisherbrand™ Polypropylene Microtube Storage Racks
Instantly organize microcentrifuge test tubes in any lab.
| Height (Metric) | 12.7 cm |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Width (English) | 9 in. |
| Length (Metric) | 26.7 cm |
| Length (English) | 10.5 in. |
| Quantity | 5/Pk. |
| Material | Polypropylene |
| Width (Metric) | 22.9 cm |
| Sterility | Non-sterile |
| Array | 16 x 5 |
| Product Type | Microtube Storage Rack |
| Shelves | None |
| Stackable | Yes, When Empty |
| Positions | 80 |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Holds | Microtubes (2 mL),Microtubes (0.2 to 2 mL) |
| Height (English) | 5 in. |
Axygen™ Microtube Racks: 80-Well Axyracks
Ideal for storage and handling of PCR/Micro/Screw cap tubes
| Product Type | Microtube Rack |
|---|---|
| Positions | 80 |
| Quantity | 25/Cs. |
| Material | Polypropylene |
| Holds | Tubes (1.5 to 2 mL) |
Heathrow Scientific™ TracRack™ Segmented Tube Rack, Purple
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
The TracRack™ tube rack's removable segments allow you to take what you need and store the rest in its thin film outer box.
Bel-Art™ Lid for Microcentrifuge Tube Tray
For use with Bel-Art™ Microcentrifuge Tube Ice Racks/Tray (01-816-24).
Eppendorf™ Stackable Tube Racks
Organize and process your samples in a clearly arranged way with these tube racks. Eppendorf™ Stackable Tube Racks are ideal for sample processing, transport, and short- to mid–term storage of samples.
Heathrow Scientific™ Microtube Storage Box EPS 100-Place, White
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
The Foam Tube Rack provides high storage with minimal footprint.
| Description | MicroTube Dimensions: 9mm dia., 46mm height |
|---|---|
| Material | Polypropylene |
Fisherbrand™ Beta Blocks
Science Education
A science education product.
A science education product.
Designed to hold 1.5 mL microcentrifuge tubes
| Product Type | Microcentrifuge Tube Rack |
|---|---|
| Color | Clear |
| Material | Acrylic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Holds | Tubes (1.5 mL) |